İlçemizde Kariyer ve Planlama Semineri Düzenlendi

Üniversitemiz  ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri” okulumuz ev sahipliğinde Akdağmadeni ilçemiz ile başladı. Her gün bir ilçede gerçekleştirilecek olan Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri’nde üniversite sınavlarına hazırlanan lise 3. ve 4. sınıf öğrencilerine kariyer ve eğitim planlamasına ilişkin dikkat edilmesi gereken hususlar, meslek edinimi ve üniversite tercihlerine ilişkin bilgiler verilerek, üniversitemizde yer alan bölümlerin tanıtımı, üniversitemizin eğitim ve öğretim imkânları olarak anlatıldı. Okulumuz müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp ayrıca okulumuz hakkında detaylı bilgi verildi.

haber1

Seminer programına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Osman Özer, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emine Babaoğlan Çelik, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zübeyr Bütüner, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Alparslan Kartal, Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Boz, Tıp Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi, Akdağmadeni meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp, Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, KYK İlçe Müdürü Halit Mucen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Bilir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Özdemir ve Üniversitemiz İletişim Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü ekibi katıldı.

Geleceğe yönelik önemli bir adım atmadan önce bilinçli bir karar vermek için pek çok seçenek içinden doğru olanı belirlemek üzere öğrencilerle bir araya gelinen seminerde Bozok Üniversitesi ailesi olmanın kazanım ve ayrıcalıkları öğrencilerle paylaşıldı.

haber3

Okulumuz müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZALP gerek Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu, gerekse İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hakkında kariyer ve eğitim planlamasına dair bilgiler sundu. Bozok Üniversitesitesi'nin eğitim kalitesinin altını çizen Özalp, yurtdışındaki eğitimle yurtiçindeki eğitim bir farkı olmadığı belirtti. Ayrıca  Bozok Üniversitesi’ni tanıtmak ve öğrencilere üniversiteye giriş sınavlarında moral ve motivasyon sağlamak amacıyla düzenlenen Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri’nde emeği geçenlere teşekkür etti.

haber4

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın Yozgat’ın büyümesine ve kalkınmasında önemli bir itici güç olan Yozgat’ımızın göz bebeği Bozok Üniversitemizin tanıtımı için bir araya geldiklerini belirterek öğrenciler açısından bu birlikteliğin değerlendirilmesi gereken önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın Bozok Üniversitesi’nin uluslararası bir eğitim-öğretim vizyonuna sahip genç bir üniversite olduğunu belirterek kaliteden ödün vermeden, öğrenci merkezli bir eğitim sistemini benimsediklerinin altını çizdi. Bozok Üniversitesi’nin kendi döneminde kurulan emsal üniversiteler arasında ilk onda olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Akın, Bozok Yaylasının yetiştirdiği önemli değerleri Bozok’ta ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Seminer programında üniversitemiz fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğretim elemanları tarafından bölümler ve sağladığı imkanlar öğrencilere detaylı  anlatılarak Bozok Üniversitesi’nin  öğrencilere sunduğu eğitim ve öğretim faaliyetleri, sosyal, sportif ve kültürel olanakları ile mezunların istihdam alanları ve kariyer imkanlarına ilişkin bilgiler aktarıldı.

16 Şubat 2017 Perşembe