REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ AKDAĞMADENİ MYODA ÖĞRENCİLER İLE İFTAR YAPTI

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu'ndaki öğrencilerle birlikte iftar yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrencilerin Akdağmadeni ve üniversite hakkındaki görüşlerini dinledi. Öğrenciler ile ayrı ayrı ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ Ramazan ayının manevi atmosferini öğrenciler ile birlikte yaşadı.

     Doğup büyüdüğü memleketi Akdağmadeni’nde öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ  öğrencilere şunları söyledi; “Yozgatımızın doğal güzellikleriyle ön planda olan ilçesi Akdağmadeni’nde eğitim görmenizden, burada yaşantınızı sürdürmenizden ve memleketimde olmanızdan dolayı sizlere çok farklı bir göz ve değerle bakıyorum. Hangi bölümde okursanız okuyun, ben mesleğimde en iyi ve en başarılı olmalıyım diye kendinize bir  hedef koyarak alanında donanımlı bireyler olarak yetişin. Akdağmadeni Meslek Yüksekokulumuzun sorunları olabilir. Sosyal imkanları açısından siz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veremiyor olabilir. Ancak  yüksekokulumuzun temel sorunlarının çözümü ve  bir takım sosyal imkanlara kavuşması adına siyasiler başta olmak üzere yerel yönetimler, yurt içi ve yurt dışındaki hayırsever işadamlarına ulaşarak çözüm odaklı ne yapılması gerekiyorsa yapılacağından hiç şüpheniz olmasın. Yasal prosedürleri yerine getirmek kaydıyla 'Haydi Meslek Yüksekokuluna Sahip Çık' adı altında örnek bir kampanya bile  başlatabiliriz.”

     Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ kısa süre sonra  mezun olacak öğrencilerin Yozgat Bozok Üniversitesi adına birer gönül elçileri olduğunu belirterek, “Mezuniyet sonrası özdeş olduğunuz Yozgat Bozok Üniversitesi kimliğini taşıyacak, Yozgat’ı, Akdağmadeni’ni ve üniversitemizi temsil edeceksiniz. Sizlerin bundan sonraki hayatınızı en güzel şekilde yaşamanızı temenni ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

7

5

4

3

2

1

28 Mayıs 2019 Salı